15. Pretlačiť svoje dieťa na gymnázium?
23:37
Podcast: Dilemy

15. Pretlačiť svoje dieťa na gymnázium?

20.07.2016
V podcaste Dilemy z dielne MONO.sk diskutujeme o každodenných problémoch, ktoré trápia vás i nás. Pošlite nám tie svoje na otazky@mono.sk. V tomto diele podcastu sme diskutovali o týchto otázkach: • S letom u mňa vždy prichádza aj dilema, ktorú riešim už niekoľko rokov. Ide o spolužitie kolegov v kancelárii. Tak ako sa počas zimy vykuruje ústredným kúrením, v lete mnoho firiem chladí priestory klimatizáciou. Ešte som však nezažil firmu, v ktorej by sa nenašli takí, ktorým prekáža zapnutá klíma alebo často aj otvorené okná. Sú aj takí, ktorým je aj pri teplotách smerujúcim k 30tke stále zima - a ja verím, že pociťujú chlad. Na druhú stranu sú ľudia, ktorým je objektívne teplo a často sú nútení "ustúpiť" pár kolegom, ktorí argumentujú vecami ako bolesť hlavy, hluk (z klimatizácie alebo z ulice pri otvorenom okne), nervozita a podobne. To, že je niekomu "len" teplo sa považuje za menší diskomfort než spomenuté prekážky, hoci samotná práca a výkon tiež nie je ideálna u človeka, ktorý horšie znáša vysoké teploty a iba nemôže použiť prostriedok na ich zníženie. Ako je vhodné sa zachovať v takýchto situáciach? • Ak natrafím na nejaký zamknutý článok v Piane, odložím si ho do záložky. Potom raz za pol roka si zaplatím mesačné predplatné a všetky články si prečítam naraz. Kamarátka mi tvrdí, že to nie je z mojej strany morálne. Má pravdu? • Moje dieťa sa hlási na osemročné gymnázium. Viem, že aj iní rodičia tam svoje deti pretláčajú cez známosti a pozornosti. Ak svoje dieťa nebudem takto pretláčať, jeho šanca na prijatie sa znižuje. Je to nemorálne, ale nemám povinnosť voči svojmu dieťaťu urobiť pre neho všetko v mojich silách? Diskutovali: Anna Remišová, Fero Paulíny, Dávid Tvrdoň Produkcia: Veronika Pizano Hudba a strih: Marián Jaslovský Štúdio: http://jaslovsky.sk Podcast Dilemy vám prinieslo http://www.MONO.sk

Podcast Dilemy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.