11. Nemôžem ísť voliť, chcem presvedčiť iného, aby volil akoby za mňa.
22:55
Podcast: Dilemy

11. Nemôžem ísť voliť, chcem presvedčiť iného, aby volil akoby za mňa.

25.05.2016
V podcaste Dilemy z dielne MONO.sk diskutujeme o každodenných problémoch, ktoré trápia vás i nás. Pošlite nám tie svoje na otazky@mono.sk. V tomto diele podcastu sme diskutovali o týchto otázkach: • Zavolám si taxík a v telefóne mi povedia, že príde o 10minút. Vonku je zima a prší a po piatich minútach predo mnou zastaví iný taxík, ktorý je voľný. Môžem sa ním odviezť alebo by som mala počkať na ten, ktorý som si zavolala? • Mám rád nemainstreamový filmový žáner, ktorý sa do našich kín ani filmových klubov spravidla nedostáva. Pri absolútnej väčšine titulov žiaľ platí, že neexistuje ani žiadny legálny spôsob, ako si ich pozrieť online. Autorov pravidelne oslovujem s otázkou, či svoje dielo neplánujú v platenej podobe uverejniť online aj so zoznamom webov, cez ktoré sa to dá jednoducho zrealizovať. Rád by som za pozretie zaplatil, ale pri týchto požiadavkách mám veľmi malú úspešnosť. Je morálne, ak si po vyčerpaní vymenovaných možností dokument stiahnem zo stránok typu warez a pozriem aj tak? Alebo sa mám zmieriť s tým, že napriek 21. storočiu a dostupným technológiám žijem v časti sveta, kam sa dokumenty tohto typu nikdy nedostanú? • Nemal som hlasovací preukaz a nemohol som byť v mieste trvalého bydliska. Bolo by nemorálne požiadať kamarátku, o ktorej viem, že voliť nepôjde, aby hlasovala akoby za mňa? Diskutovali: Anna Remišová, Fero Paulíny, Veronika Pizano Produkcia: Veronika Pizano Hudba a strih: Marián Jaslovský Štúdio: http://jaslovsky.sk Podcast Dilemy vám prinieslo http://www.MONO.sk

Podcast Dilemy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.