16. Zverejniť meno nečestného človeka v blogu?
19:38
Podcast: Dilemy

16. Zverejniť meno nečestného človeka v blogu?

03.08.2016
V podcaste Dilemy z dielne MONO.sk diskutujeme o každodenných problémoch, ktoré trápia vás i nás. Pošlite nám tie svoje na otazky@mono.sk. V tomto diele podcastu sme diskutovali o týchto otázkach: • Na uliciach sú odpadkové koše len na zmesový odpad. Ak mám napr. plastovú fľašu, je nemorálne hodiť ju do takého koša, ak mám doma možnosť ju zahodiť do koša na recykláciu? • Moja kamarátka, ktorú si veľmi vážim a je podľa mňa naozaj dobrý človek, mi hovorila s nadšením, že sa jej podarilo pre seba vybaviť jedno parkovacie miesto naviac, hoci na oddelenie mali vyčlenené len tri miesta. Je ok vziať si parkovacie miesto v práci nad rámec vyčlenených miest pre moje oddelenie, ked je ich v garáž obmedzený počet? • Na internete sa objavil blog, v ktorom bloger zverejnil svoju skúsenosť s jedným človekom. Tento bloger predával cez susedskú burzu sedačku za 120 eur. Kupujúci mu ani po vyše polroku a množstve správ za ňu nezaplatil. Skúšal ísť aj na políciu, ale nepochodil. Nakoniec sa bloger-predávajúci rozhodol zverejniť o dotyčnom kupujúcom blog post, kde napísal aj jeho meno. Kupujúci sa voči zverejneniu mena ohradil ako o poškodení povesti. Ale tým blog postom bloger upozornil ďalších ľudí na nečestného človeka a vystríhal ich pred potenciálnym zlým obchodom. Bolo nesprávne zverejniť jeho meno? Diskutovali: Anna Remišová, Fero Paulíny, Dávid Tvrdoň Produkcia: Veronika Pizano Hudba a strih: Marián Jaslovský Štúdio: http://jaslovsky.sk Podcast Dilemy vám prinieslo http://www.MONO.sk

Podcast Dilemy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.