24. Bude neslušné, ak tringelt v reštaurácii nedám?
18:12
Podcast: Dilemy

24. Bude neslušné, ak tringelt v reštaurácii nedám?

23.12.2016
V podcaste Dilemy z dielne MONO.sk diskutujeme o každodenných problémoch, ktoré trápia vás i nás. Pošlite nám tie svoje na otazky@mono.sk. V tomto diele podcastu sme diskutovali o týchto otázkach: • V kaviarňach a reštauráciách väčšinou nechávam pár desiatok centov navyše, resp. zaokrúhľujem, “aby sa nepovedalo”. Myslím si, že ide o akési nepísané pravidlo, no z princípu som proti nemu. Veď aký tringelt za svoju prácu dostáva upratovačka, novinár či úradník? Takisto sa na to možno pozerám inými očami ako študentka VŠ, ktorá nezarába. Je tu teda niekoľko dilém: Vidím problém v tom, že v prípade reštaurácie tým nemám možnosť oceniť prácu kuchára, ale len čašníka. Je lepšie nechať málo ako nedať žiaden tringelt, ak som nebola výnimočne spokojná? Bude považované za neslušné, ak tringelt obsluhe nedám? • Otázka je aktuálne najmä pre leto - Je etické, že muži chodia v na ulici hore bez? • Je etické otvoriť si štvorposchodovú škôlku bez dvora a užívať denne ihrisko vo vnútrobloku, ktoré je pri nej a ktoré opravilo a stará sa oň občianske zruženie obyvateľov vnútrobloku? Je užívané matkami s deťmi z okolia a škôlka ho chce na vlastné náklady oplotiť, aby splnilo hygienické štandardy. Pozemok a ihrisko vlastní mesto, ktoré povolenie dalo, nedali však povolenie na oplotenie. Situácia je komplikovaná, ale otázka je najmä o tom, že pomerne malé ihrisko bude okupovať 80 detí zo škôlky. Diskutovali: Anna Remišová, Fero Paulíny, Veronika Pizano Produkcia: Veronika Pizano Hudba a strih: Marián Jaslovský Štúdio: http://jaslovsky.sk Podcast Dilemy vám prinieslo http://www.MONO.sk

Podcast Dilemy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.