26. O mŕtvych len dobre?
22:30
Podcast: Dilemy

26. O mŕtvych len dobre?

04.03.2017
V podcaste Dilemy z dielne MONO.sk diskutujeme o každodenných problémoch, ktoré trápia vás i nás. Pošlite nám tie svoje na otazky@mono.sk. V tomto diele podcastu sme diskutovali o týchto otázkach: • Brechajúce psy považujem za veľký problém a neviem, ako ho vyriešiť. Deje sa to v panelákoch aj na dedinách, sťažnosti nepomáhajú. Keď počujem, že niekde niekto otrávil psa, skôr než ľútosť mi napadne, že asi išiel ten pes už niekomu poriadne na nervy. • Máme starú mamu, ktorá napriek vysokému veku (nad 90 rokov) žije sama, pričom ešte donedávna sa dokázala o seba starať úplne sama. Odrazu však získavam pocit, akoby ju prestalo baviť žiť, akoby prestala počúvať (alebo stratila) svoj pud sebazáchovy. Predpísané lieky neberie dôsledne: pri čoraz častejších návštevách nachádzame s otcom nevyprázdnené priečinky dávkovača liekov, ktoré už mali byť prázdne (napr. dnes ráno alebo včera večer). Alebo si už varí menej. Vynecháva raňajky alebo večere, jedlo sa jej kazí. A ju to netrápi, mám pocit, že jej na tom nezáleží. Pri tom je na tom duševne v poriadku a normálne s nami komunikuje. Mali by sme ju do toho nútiť? Kontrolovať ju ako malé dieťa, aj keď si to neželá? Alebo jej ponechať právo rozhodnúť sa, ako chce žiť? Máme právo jej znechucovať život len preto, aby sme o ňu neprišli skôr? • Prekáža mi, že keď niekto zomrel, a je to niekto, kto urobil nielenže chyby, ale aj veľa zlého, hovorí sa o ňom len to pekné. Nie je to zahmlievanie až klamstvo? A prečo máme takú tendenciu voči mŕtvym ľuďom? Diskutovali: Anna Remišová, Fero Paulíny, Veronika Pizano Produkcia: Veronika Pizano Hudba a strih: Marián Jaslovský Štúdio: http://jaslovsky.sk Podcast Dilemy vám prinieslo http://www.MONO.sk

Podcast Dilemy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.