6. Doktorand verzus rektor
20:01
Podcast: Dilemy

6. Doktorand verzus rektor

16.03.2016
V podcaste Dilemy z dielne MONO.sk diskutujeme o každodenných problémoch, ktoré trápia vás i nás. Pošlite nám tie svoje na otazky@mono.sk. V tomto diele podcastu sme diskutovali o týchto otázkach: • Vypovedal som zmluvu s poskytovateľom káblovej televízie, ale aj po dátume, dokedy bola zmluva platná, mi káblová televízia stále funguje. Môžem ju pozerať, aj keď za ňu už neplatím? Alebo sa mám obrátiť na poskytovateľa a upozorniť ho, že mi káblovka stále funguje? A čo ak ju ani po upozornení neodpojí? • Je v poriadku vynášať smeti do kontajnera, ktorý nie je určený mojej ulici? Za kontajner si normálne platíme, ale je výrazne ďalej a viac od ruky, ako kontajner susednej ulice, ktorý je bližšie a ktorý preto používam. Ten bližší kontajner nikdy nie je plný, takže môj odpad nespôsobuje to, že by niekto niekedy nemohol vyhodiť svoje odpadky, ale aj tak si nie som istá, či je to v poriadku. • Som doktorand a mám na starosti zadávanie testov a skúšok študentom v rámci jedného predmetu, ktorý spoluvyučujem so svojím školiteľom. Pred rokom jedna študentka neurobila skúšku ani na prvý a ani na druhý termín a mala už len poslednú možnosť. Pár dní pred posledným termínom mi volala sekretárka rektora a povedala mi, že rektor žiada, aby som zabezpečil, že študentka prejde. Rozhorčene som odmietol. Povedal som to svojmu školiteľovi, ktorý ma presvedčil, aby som rektorovi vyhovel, aby mi rektor nerobil problémy pri obhajobe dizertačnej práce. Bolo mi to proti srsti, ale nakoniec som študentke dal rovnaký test, aký mala na prvom termíne. Test napísala na dostatočný počet bodov. Tento incident ma však dodnes trápi, lebo viem, že som nemal upustiť zo svojich zásad. Ako som ho mohol vyriešiť, aby to bolo morálne a zároveň aby som neuškodil sám sebe? Diskutovali: Anna Remišová, Fero Paulíny, Dávid Tvrdoň Produkcia: Veronika Pizano Hudba a strih: Marián Jaslovský Štúdio: http://jaslovsky.sk Podcast Dilemy vám prinieslo http://www.MONO.sk

Podcast Dilemy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.