V ženskom rode: Denisa Nešťáková: Obeťou ideologického sporu bude vždy žena

17.07.2020
„Obeťou ideologického sporu bude vždy žena,“ hovorí výskumníčka Denisa Nešťáková, ktorá sa v pripravovanej knihe Tisovi poza chrbát venuje otázke interrupčného zákona fašistického Slovenského štátu. „Akokoľvek sa to hociktorá doba snažila zakryť, vždy to bolo postavené proti žene. V najhorších prípadoch bola žena akýsi chodiaci inkubátor. Mala slúžiť na to, aby v nej dieťa deväť mesiacov prežilo, mala ho porodiť, ale už nikoho nezaujímalo, čo sa bude diať ďalej.“Spolu sa rozprávame aj o tom, v čom môže tento zákon až príliš nápadne evokovať niektoré vyjadrenia v našom súčasnom parlamente, ako aj o príbehoch mužov a žien z bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi.

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK