V ženskom rode: Lenka Putalová: Hodnoty a postoje potrebujeme, samotné vedomosti nikoho kompetentným neurobia

29.07.2020
"Dnes už nejde len o vedomosti. Človek nie je schopný naučiť sa všetko, pretože objem informácií, ktoré máme k dispozícii, je obrovský. Musíme sa snažiť fakty zasadiť do hodnotového rámca a k informáciám zaujať nejaký postoj," hovorí metodička globálneho vzdelávania Lenka Putalová, ktorá pracuje pre neziskovú organizáciu Človek v ohrození. "Tento prístup nám dáva možnosť, aby sme lepšie pochopili globálne témy a výzvy, pred ktorými stojíme," dodáva. Cez projekt "Učíme (sa) v globálnych súvislostiach 2" pomáha napríklad aj učiteľom slovenského jazyka a literatúry prepájať tradičné témy s aktuálnymi globálnymi výzvami. Žiaci tak dostávajú možnosť budovať a rozvíjať svoje kompetencie cez pevné hodnotové rámce, tímovú prácu, vlastné objavovanie a analýzu, ako aj formovanie svojich postojov k svetu okolo nás.  

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK