V ženskom rode - Júlia Marcinová: Slovenský folklór niekedy zneužívajú ľudia, ktorí nepoznajú alebo ignorujú dejiny
01:15:19

V ženskom rode - Júlia Marcinová: Slovenský folklór niekedy zneužívajú ľudia, ktorí nepoznajú alebo ignorujú dejiny

27.08.2020
Ľudové zvyky a tradície sú naše nehmotné kultúrne dedičstvo. "Nedá sa ale stavať na ich slovenskosti, pretože v nich nachádzame zmes kultúr rôznych národov. Folklór na Slovensku v minulosti obohacovali napríklad aj kedysi toľko nenávidení Turci," hovorí etnologička Júlia Marcinová.  "Ak niekto neustále bojuje o to, že práve to alebo ono je to "naše pravé slovenské", buď nemá vedomosti, alebo popiera fakt, že nebyť iných kultúr, tá naša nevznikne a neprejaví sa v takej rôznorodosti, v akej je," dodáva. 

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.