Europodcast: Dotovanie biomasy spôsobuje, že možno až polovica surového dreva v EÚ ide rovno do kotlov, hovorí europoslanec Mich
37:49

Europodcast: Dotovanie biomasy spôsobuje, že možno až polovica surového dreva v EÚ ide rovno do kotlov, hovorí europoslanec Mich

18.05.2021
To, že rastie lesnatosť krajiny, nevypovedá nič o kvalite lesov. Stráca sa v nich život a sú čoraz menej odolné. “Rozpadajú sa nám napriek tomu, že sú certifikované ako udržateľné,” vysvetľuje v podcaste slovenský poslanec Európskeho parlamentu Michal Wiezik. Dotovanie biomasy ako alternatívy k plynu a uhliu podľa neho podporuje zvyšovanie ťažby dreva. Slovensko by sa preto malo zamerať skôr na podporu energie zo slnka, vetra a vody. Verí, že je to nielen použiteľný, ale aj lacnejší spôsob, ako vyrábať energiu.  

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.