Hiking Podcast: O turistických útulniach a ich obnove s Paľom Timkom
25:07

Hiking Podcast: O turistických útulniach a ich obnove s Paľom Timkom

01.04.2021
Turistických útulní je na Slovensku približne 200. Dlhoročný turista a bývalý horolezec Pavol Timko s dobrovoľníkmi minulý rok viaceré opravovali. Najväčšiu rekonštrukciu urobili na salaši Obrubovanec neďaleko Čierneho Balogu vo Veporských vrchoch. Odborný dozor pri oprave šindľovej strechy mal Jakub Huba z ochranárskej rodiny Hubovcov. Zhodou okolností si kolektív okolo ochranára Mikuláša Hubu práve pripomína 40. výročie akcie, kedy začali meniť bývalé salaše a senníky na útulne pre turistov.

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.