Špeciálny podcast o Venezuele 4
44:07

Špeciálny podcast o Venezuele 4

31.05.2021

Domorodci majú z ťažby zlata toľko peňazí ako keď si predtým pestovali juku a banány - a kúpia si za to zlato presne tú istú juku a banány. Všetko naokolo však zničia a premenia na púšť,“ vysvetľuje reportér Tomáš Forró ako s zmenil spôsob života domorodých indiánov na zlatonosných územiach Venezuely. O domorodých Pemónoch, o knihe Zlatá horúčka a jeho cestách do Venezuely sa rozprával v poslednej časti série špeciálnych podcastov s Monikou Kompaníkovou.

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.