Pavel Malovič: Genetický doping je len otázkou času
36:38

Pavel Malovič: Genetický doping je len otázkou času

01.07.2021

„Trest pre ruských športovcov je prehnaný,“ myslí si lekár Pavel Malovič, ktorý pracuje aj ako antidopingový komisár Európskej futbalovej únie (UEFA).

V rozhovore (nielen) o ruskom dopingu hovorí, že pokiaľ ide o doping, rozdiel medzi Ruskom a USA je len ten, že kým v Rusku ho riadil zvrchu štát, v USA to bola súkromná firma.

Malovič bol odborným konzultantom pri preklade knihy Rodčenkovova aféra: Ako som odhalil Putinovo tajné dopingové laboratórium, ktorá vo vydavateľstve Denníka N vychádza 28. júna. Autorom prekladu je Samo Marec, ktorý rozhovor viedol.

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.