V ženskom rode - Zuzana Bartošová: Umenie nemá slúžiť politikom. Odstránením sôch dejiny negumujeme

09.07.2020
"Socha Svätopluka na Bratislavskom hrade je politická záležitosť. Vznikla za absurdných okolností: vysokí štátni predstavitelia na verejnom priestranstve osadili sochu autora, ktorý bol kedysi komunistickým normalizátorom a kádroval svojich kolegov. Títo politici, mentálni potomkovia doby socializmu a normalizácie nevedia, že umenie je o niečom inom. Umenie má vyjadrovať slobodu, má mať hlboké posolstvo a má byť nadčasové," hovorí historička umenia Zuzana Bartošová a dodáva "trápi ma, že si to trúfli urobiť, a že tam tá socha dodnes stojí."

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK