V ženskom rode: Františka Ondrašiková: Základom zmeny k lepšiemu je naša prajnosť iným, vrátane Rómov

06.05.2020
  "Keď organizujeme detské tábory, prichádzajú k nám deti plné plné predsudkov získaných v rodinách alebo cez známych. Mali sme nerómske deti ubytované s rómskymi deťmi, ktoré nám kvôli tomu prvé dni plakali. Potom prišla ich vlastná skúsenosť a po týždni odchádzali plní zážitkov, navzájom si plakali na ramenách a nechceli sa rozlúčiť. Predsudok vychádza z toho, že niečo nepoznáme. Nepoznáme toho druhého, len máme nejakú predstavu a tá predstava býva mylná. Ak deťom vytvoríme priestor, kde sa môžu stretnúť a spolu niečo zažiť, majú šancu uvidieť, že sme všetci úplne obyčajní ľudia a môžeme sa spolu obohacovať navzájom," hovorí v dnešnom podcaste Františka Ondrašiková, ktorá už 20 rokov pracuje s Rómami na východnom Slovensku.

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK