V ženskom rode: Michaela Trizuljaková: Smrad komunistických väzníc si pamätám dodnes
01:01:36

V ženskom rode: Michaela Trizuljaková: Smrad komunistických väzníc si pamätám dodnes

13.11.2020
"Vždy, keď ma predvolali na výsluch, musela som vysypať veci z kabelky a vypočuť si pritom reči a komentáre prítomných mužov. Potom ma zavreli do smradľavej cely. Tam som sedávala a čakala na výsluch. Špeciálny smrad tých ciel si pamätám dodnes. Dodnes ho neznášam," hovorí textilná výtvarníčka Michaela Trizuljaková, ktorej otca Alexandra Trizuljaka, významného sochára, vysokoškolského pedagóga a autora sochy vojaka na bratislavskom Slavíne komunisti vyhodili zo školy aj kvôli udaniu spolupracovníka Štátnej bezpečnosti s krycím menom "Profesor", ktorý naňho donášal informácie o súkromných audienciách u pápeža Pavla VI. vo Vatikáne. 

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.