V ženskom rode: Zuzana Mlkvá Illýová: Študenti práva musia pochopiť, že profesia právnika je najmä o drine

07.08.2020
 „Právnici nie sú ľudia, ktorí chodia na štýlové obedy, večere a kávičky s klientami, z času na čas si odbehnú na súd a všetkých ohúria plamenným prejavom. Dennou rutinou povolania advokáta je v skutočnosti drina,“ hovorí advokátka Zuzana Mlkvá Illýová, riaditeľka Ústavu klinického právneho vzdelávania na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Rozprávame sa o vzdelávaní budúcich právnikov, napríklad aj prostredníctvom Študentskej právnej poradne, ktorá poskytuje právne analýzy ľuďom, ktorí si právnika nemôžu dovoliť.

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK