V ženskom rode: Anna Hogenová: Všetky detské otázky sú spôsob, akým deti objavujú to, kým sú
01:12:48

V ženskom rode: Anna Hogenová: Všetky detské otázky sú spôsob, akým deti objavujú to, kým sú

08.01.2021
"Dnešní ľudia si pletú hĺbku bytia s intenzitou prežívania. Ale intenzita prežívania nie je skutočná hĺbka," hovorí profesorka filozofie, fenomenologička Anna Hogenová. "Skutočná hĺbka bytia privádza človeka do tichosti duše, v ktorej sa otvára svetu a cíti v nej vrúcnosť." Objavovaniu vnútorného priestoru, v ktorom sa cítime prijatí, treba učiť aj deti. Jedným zo spôsobov "filozofie pre deti" môžu byť napríklad rozprávky, ale to, čo funguje najviac je dialóg. "V rozhovore deťom nikdy nepodsúvajme svoje otázky. Snažme sa ich otvárať tak, že ich necháme pýtať sa a skutočne ich počúvajme," dodáva. 

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.