V ženskom rode: Nataša Holinová: Spochybňovaním obetí sa stávame komplicmi páchateľov

12.06.2020
"Každá obeť má okolo seba auru podozrenia, čo si všetko navymýšľala, a často vystupuje z oslabenej pozície. Najviac viditeľné je to v prípadoch, keď je páchateľ spoločensky rešpektovaný alebo známy. Vtedy sa ozvú hlasy „veď ja ho poznám, on by také niečo nikdy neurobil, on je taký zlatý človek“, a podobne. Keď hovoríme o deťoch v reedukačných centrách, tam je veľmi dobre vidno, že ide o záležitosť moci. Každé dieťa zavreté v takomto zariadení je nútené hrať roly, ktoré sú mu prisúdené a vždy ťahá za slabší povraz," hovorí prekladateľka a publicistka Nataša Holinová.

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK