V ženskom rode: Patrícia Chrzanová Pečnerová: Klonovanie ohrozených druhov nám nepomôže. Musíme odstrániť príčiny, ktoré ich ohr
49:09

V ženskom rode: Patrícia Chrzanová Pečnerová: Klonovanie ohrozených druhov nám nepomôže. Musíme odstrániť príčiny, ktoré ich ohr

10.06.2021

Patrícia Chrzanová Pečnerová je evolučná biologička a genetička. Biológiu vyštudovala na Masarykovej univerzite v Brne a doktorát získala v roku 2018 na Štokholmskej univerzite vo Švédsku, kde skúmala DNA poslednej populácie mamutov. V súčasnosti pôsobí na Kodanskej univerzite v Dánsku, kde sa venuje genetickým analýzam rôznych druhov, ktorým hrozí vyhynutie. Zúčastnila sa na viacerých arktických expedíciách do Grónska a na Sibír. V podcaste hovoríme nielen o jej vášni pre vedu, ale napríklad aj o klonovaní organizmov, o tom, či sú v zamrznutých mamutoch nebezpečné vírusy a tiež o etike, ktorá s prácou vedkyne nevyhnutne súvisí.

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.