V ženskom rode: Eva Žiaková: Dobré vzťahy rodičov a detí stoja na vzájomnej dôvere a zdieľaní
48:35

V ženskom rode: Eva Žiaková: Dobré vzťahy rodičov a detí stoja na vzájomnej dôvere a zdieľaní

05.03.2021
"Zakazovať dospievajúcim deťom sociálne siete a kontakty na internete by sme nemali, no ako rodičia by sme mali vedieť, čo sa deje za dverami izby našich detí," hovorí v rozhovore profesorka sociálnej práce Eva Žiaková. Tak ako všetci, aj adolescenti prežívajú v dnešnej dobe stavy osamelosti. "Sociálne siete ju môžu do istej miery zmenšovať, kvalitu sociálnych vzťahov však nenahradia," vysvetľuje. V rozhovore tiež radí, ako zmierňovať emocionálnu osamelosť. "Predtým sme možno nemali na emocionálnu hĺbku našich vzťahov čas. Dnes ten čas máme. Môžeme sa pokúsiť budovať si s našimi dospievajúcimi deťmi taký emocionálny vzťah, na aký sme predtým nemali príležitosť," dodáva.

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.