V ženskom rode: Katarína Šiňanská: Sociálna práca je nádherná profesia. Jej náročnosť vyvažuje vedomie pomoci ľuďom v núdzi
01:00:40

V ženskom rode: Katarína Šiňanská: Sociálna práca je nádherná profesia. Jej náročnosť vyvažuje vedomie pomoci ľuďom v núdzi

19.02.2021
"Sociálna práca je nádherná, pomáhajúca profesia," tvrdí v rozhovore sociálna pracovníčka a pedagogička Katarína Šiňanská, "pretože máte možnosť pomáhať a veľmi reálne vidíte komu a akým spôsobom. Na druhej strane je to profesia veľmi náročná, pretože sociálnu prácu samozrejme sprevádzajú aj negatívnejšie javy." Sociálni pracovníci a pracovníčky sú podľa nej často niekde medzi klientmi, ktorým pomáhajú a inštitúciami, ktoré zastupujú. V rozhovore hovorí aj o tom, aký je rozdiel medzi sociálne znevýhodnenými a chudobnými ľuďmi, o empatii a pomáhaní a tiež o mentorstve omám v projekte Cesta von. 

Podcast Denník N Podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.