Podcast:Dejiny

Dejiny 9: Alexander Veľký – Kto bol najväčší vojvodca staroveku?

16.12.2018
Historici ho označujú za najväčšieho vojvodcu a stratéga staroveku. Jeho výnimočný životný príbeh je pravidelne námetom najrôznejších filmových spracovaní. Impérium, ktoré vybudoval za udivujúco krátky čas, dodnes vzbudzuje ohromenie. Alexander Veľký neprestáva fascinovať ani po viac než dvoch tisícročiach. V čom spočíval Alexandrov nevídaný vojenský úspech? A ako k nemu prispela výchova na macedónskom kráľovskom dvore aj pod dohľadom veľkého gréckeho filozofa Aristotela? Predstavoval Alexander Veľký ideál gréckeho vládcu- filozofa alebo sa Aristotelov žiak zmenil na pomstychtivého a paranoidného despotu? Kam až siahali Alexandrove ambície? Jaro Valent z magazínu Historická revue sa rozprával s historikom Michalom Habajom z Katedry histórie UCM v Trnave.

Podcast Dejiny je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor:SME.sk
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK