Podcast:Dejepis Inak

Dejiny #19 Móda počas Prvej republiky | 20. a 30. roky

30.01.2020

Móda nie je len odrazom hospodárskych a politických podmienok. Odev bol už od pradávna aj výrazovým prostriedkom. Aj dnes môže vypovedať o bohatstve, chudobe, veku, vzdelaní, ba dokonca aj o povrchnosti alebo samotnom vkuse človeka. Prvá československá republika bola novým obdobím pre český a slovenský národ aj z hľadiska módnej tvorby. Obyvateľstvo získalo nový impulz k tomu, aby sa dobre obliekalo a prezentovalo. Móda v tej dobe, bola niečo, čo malo Československu priniesť prestíž pred zbytkom Európy a čo malo do istej miery dokázať, že sme rovnocennými členmi európskeho spoločenstva. Poďme sa dnes spoločne pozrieť do 20. a 30. rokov!

Podcast Dejepis Inak je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK