Podcast:Dejepis Inak

Filozofia #5 Dilema väzňa

12.01.2020

Väzňova dilema (Prisoner’s Dilemma) je situácia, ktorá vzniká, keď jednotlivci, ktorí môžu viac získať vzájomnou spoluprácou, konajú napriek tomu vo vlastnom záujme. Takéto konanie, môžme vidieť nielen pri znečisťovaní atmosféry, ale aj v politike. Poďme si vysvetliť jednoduchým a stručným spôsobom základnú štruktúru tohto problému.

Podcast Dejepis Inak je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK