Studio ČT24: Ústavní soud rozhodoval o průtazích v kauze léčebného konopí
04:28
Podcast: ČT24 Extra

Studio ČT24: Ústavní soud rozhodoval o průtazích v kauze léčebného konopí

05.02.2019
Ústavní soud částečně vyhověl stížnosti pacientky, která trpí roztroušenou sklerózou a domáhá se po VZP proplatit léčebně konopí. Uložil Městskému soudu v Praze, aby nepokračoval v průtazích a neprodleně jednal a rozhodl. "Přijde-li spravedlnost pozdě, je to podle ústavních soudců totéž, jako by byla odmítnuta," řekl soudce zpravodaj Jaromír Jirsa, se kterým hovořila redaktorka Martina Tlachová.

Podcast ČT24 Extra je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.