Paměťová stopa: Edith Landesmann
06:47
Podcast: ČT24 Extra

Paměťová stopa: Edith Landesmann

23.11.2021
Edith Landesmann se narodila v roce 1926 v Brně manželům Stiassným. Tatínek byl ředitelem v Esslerově továrně v Obřanech, maminka měla obchod s textilním zbožím. Otec byl také spoluzakladatelem a předsedou brněnské židovské tělocvičné jednoty Makkabi. Rodina měla štěstí, těsně před druhou světovou válkou se jim podařilo vycestovat do Palestiny. Velká část Editiných příbuzných a spolužáků z brněnského židovského gymnázia zahynula v koncentračních táborech. https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1181680258-tyden-v-regionech-brno/321281381891120-tyden-v-regionech/obsah/877737-pametova-stopa-edith-landesmann/

Podcast ČT24 Extra je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.