Paměťová stopa: Martin Černohorský
08:01
Podcast: ČT24 Extra

Paměťová stopa: Martin Černohorský

09.11.2021
Profesor Martin Černohorský se narodil v roce 1923, studoval za za nacistické okupace Československa. Na gymnáziu v Brně – Králově Poli maturoval v roce 1942. Maturant tak stál před složitým rozhodnutím. Buď utlumit vlasteneckou hrdost a přihlásit se na německou univerzitu nebo skončit jako nuceně nasazený na otrockou práci Říši v německém válečném průmyslu. Nakonec zvolil Technickou univerzitu v Darmstadtu, kde získal stipendium. https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1181680258-tyden-v-regionech-brno/321281381891106-tyden-v-regionech/obsah/873842-pametova-stopa-martin-cernohorsky/

Podcast ČT24 Extra je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.