Týden v justici: Elektronické náramky a otevřená věznice
07:05
Podcast: ČT24 Extra

Týden v justici: Elektronické náramky a otevřená věznice

28.01.2019
Před deseti lety podepsal prezident Václav Klaus nový trestní zákoník. Ten kromě šesti desítek nových trestných činů přinesl i novinku v podobě domácího vězení. Až do loňského podzimu přitom trvalo, než se do praxe dostal i elektronický dohled nad odsouzenými. Elektronické náramky zatím mělo na noze na sto třicet lidí. Už rok v Česku funguje také první otevřená věznice. O alternativních trestech hovořil s moderátorkou týdne v Justici Lucií Mohylovou náměstek ministra spravedlnosti Jeroným Tejc. https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11129264015-tyden-v-justici/319281381900127/obsah/671519-elektronicke-naramky

Podcast ČT24 Extra je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.