Podcast | Učia školy kritickému mysleniu?
01:25:30
Podcast: Café Európa

Podcast | Učia školy kritickému mysleniu?

02.05.2019
S pribúdajúcim objemom dostupných informácií rastú nároky na to, ako si ich relevanciu a dôveryhodnosť overiť. Základným nástrojom by malo byť kritické myslenie. Sú k nemu deti a mládež na slovenských školách vedené? Na ktorých predmetoch by sa ho mali učiť? Podľa medzinárodných meraní PISA slovenskí žiaci zaostávajú v čitateľskej gramotnosti oproti väčšine štátov OECD. Ako sú na tom s mediálnou gramotnosťou? Dokážu slovenskí žiaci odhaliť nepravdivé informácie? Seriózni žurnalisti majú nástroje na to, ako si overovať zdroje a získavať informácie. Mali by to učiť žiakov priamo novinári, alebo je to úlohou pre učiteľov? 🎙 Juraj Čokyna, učiteľ na ZŠ a publicista 🎙 Martin Leidenfrost, novinár, publicista a spisovateľ 🎙 Zuzana Tkáčová, učiteľka na gymnáziu, víťazka súťaže Učiteľ Slovenska Moderoval Juraj Hajko, SFPA

Podcast Café Európa je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.