Kristína Babiaková - Vypočúvanie kandidátov na ústavných sudcov ukáže ich... (Braňo Závodský Naživo)
17:50

Kristína Babiaková - Vypočúvanie kandidátov na ústavných sudcov ukáže ich... (Braňo Závodský Naživo)

23.01.2019
Už iba 23 dní. Presne toľko ostáva do momentu, keď sa na Ústavnom súde skončí mandát deviatim z trinástich sudcov. Do súťaže o osemnásť kandidátov, z ktorých bude prezident vyberať polovicu ústavných sudcov, sa prihlásilo štyridsať uchádzačov. Počas najbližších troch dní bude všetkých verejne vypočúvať Ústavnoprávny výbor parlamentu a hneď potom by ich mal voliť parlament. Ako máme celý proces sledovať? Čo si máme pri verejnom vypočúvaní všímať? Aký má byť ústavný sudca a prečo je samotný Ústavný súd dôležitý? Braňo Závodský sa rozprával s advokátkou z mimovládnej organizácie Via Iuris Kristínou Babiakovou. Celý článok: https://www.expres.sk/170653/vypocuvanie-kandidatov-na-ustavnych-sudcov-ma-ukazat-najma-ich-hodnoty-a-charakter/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.