Dušan Velič - Nadrezortný zákon Lex Žitný ostrov je nedostatočný (Braňo Závodský Naživo)
20:15

Dušan Velič - Nadrezortný zákon Lex Žitný ostrov je nedostatočný (Braňo Závodský Naživo)

12.06.2018
December 2017, Žitný ostrov, náš národný poklad, najväčšia zásobáreň pitnej vody. Ľudia vo viacerých dedinách dostávajú správu, že piť vodu z vodovodu nemôžu. Bolo v nej vysoké množstvo atrazínu, roky zakázaného pesticídu. Nik však netušil, čo sa vlastne stalo. Aktuálne mnohých nastrašil pohľad na kopy mŕtvych rýb v Malom Dunaji. Opäť nikto nemá jasné vysvetlenie. Ochranári hovoria o ekologickej katastrofe. Je to paradox, ak parlament len nedávno zabetónoval ochranu vody aj do ústavy. Vláda dnes chystá Lex Žitný ostrov. Ten má ochrániť strategické územia s pitnou vodou na Slovensku, v oblasti zakázať výstavbu golfových ihrísk, priemyselných budov či používanie nebezpečných pesticídov. Na Slovensku sme zvyknutí, že ak sa chceme napiť, jednoducho pustíme vodovodný kohútik. Vieme ale, čo v skutočnosti pijeme? Je to stále naše národné bohatstvo? Braňo Závodský sa rozprával so zástupcom Občianskeho združenia Za našu vodu, docentom Dušanom Veličom. Videozáznam relácie: https://www.expres.sk/146162/d-velic-nadrezortny-zakon-lex-zitny-ostrov-je-nedostatocny/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.