Róbert Chovanculiak - Minimálna mzda je najmä marketingovým nástrojom politikov
17:16

Róbert Chovanculiak - Minimálna mzda je najmä marketingovým nástrojom politikov

26.09.2018
Minimálna mzda cez 500 eur. Toto sľubuje už viac ako rok vládny Smer-SD. Tak ako každý rok sledujeme pri zvyšovaní minimálky rozkol medzi odborármi, vládou a zamestnávateľmi. Prečo je odborárskych 635 eur veľa a zamestnávateľských 502 málo? Ako prišiel minister práce Ján Richter na sumu 520 eur? Čo je to vlastne minimálna mzda? Koho sa týka a na čo všetko má vplyv, ak sa zvyšuje? Prečo ekonómovia varujú pred jej skokovým stúpaním? Ako by mala byť nastavená, aby sa sociálni partneri konečne dohodli? Braňo Závodský sa rozprával s analytikom Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) Róbertom Chovanculiakom. Videozáznam relácie: https://www.expres.sk/157802/minimalna-mzda-je-podla-analytika-najma-marketingovym-nastrojom-politikov/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.