Ladislav Miko - Ak nenaplníme ciele Parížskej klimatickej dohody... (Braňo Závodský Naživo)
19:27

Ladislav Miko - Ak nenaplníme ciele Parížskej klimatickej dohody... (Braňo Závodský Naživo)

18.12.2018
Je stále menej ľudí, ktorí si myslia, že začiatok zimy je v decembri a 40 stupňové horúčavy sú náhodné javy. Zmena klímy straší celý svet a nikto sa pred ňou neukryje. Jej podoby vidieť v stúpajúcich oceánoch, či extrémnych výkyvoch počasia. Svetové spoločenstvo zareagovalo na situáciu Parížskou klimatickou dohodou a najnovšie potvrdilo svoje záväzky 200 štátov na klimatickej konferencii v Katoviciach. Bude to stačiť? Na čom sa štáty vlastne dohodli? Prečo je reakcia ľudstva na zmeny klímy taká pomalá a stále odsúvaná na bok? Čo sa stane, ak nezareagujeme dostatočne rýchlo a čo musíme urobiť, aby sme u nás nemali záplavy, veterné smršte, šialené búrky, či tornáda? Braňo Závodský sa rozprával s vedúcim zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a bývalým českým ministrom životného prostredia Ladislavom Mikom. Celý článok: https://www.expres.sk/167018/ak-nenaplnime-ciele-parizskej-klimatickej-dohody-fungovanie-spolocnosti-sa-dramaticky-zmeni/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.