Andrea Kalavská - Nechcem skončiť iba pri aktuálnom desať percentnom... (Braňo Závodský Naživo)
19:33

Andrea Kalavská - Nechcem skončiť iba pri aktuálnom desať percentnom... (Braňo Závodský Naživo)

08.10.2018
Sestry, pôrodné asistentky, fyzioterapeuti, laboranti, technici, maséri, sanitári, záchranári... všetci nelekárski zdravotnícki pracovníci sa môžu tešiť na vyššie platy. Ministerstvo zdravotníctva na to vyčlení 200 miliónov eur, rozpočet pre zdravotníctvo však narastie iba o 140 miliónov. Čo to bude znamenať? Budú mať nemocnice peniaze aj na niečo iné, ako na platy lekárov a sestier? Čo bude s pacientom? Sestry hovoria, že nám ich na Slovensku chýba pätnásť tisíc, ministerstvo to vidí inak. Ako to je a vrátia sa nám domov sestry zo zahraničia po zvýšení platov? Braňo Závodský sa rozprával s ministerkou zdravotníctva za Smer-SD Andreou Kalavskou.

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.