Radovan Bránik - Hoax môžeme vyvrátiť, ale emóciu strachu si zapamätáme
20:20

Radovan Bránik - Hoax môžeme vyvrátiť, ale emóciu strachu si zapamätáme

06.06.2018
Západné demokracie sú nemorálne a dekadentné. Rusi Krym neokupujú, len si zobrali, čo im patrí. Slovensko zaplavia migranti. Američania chcú zatiahnuť Rusko do vojny a prekaziť im tak futbalové majstrovstvá. Alebo Savo pomáha a očkovanie škodí... Hoax, fake news, manipulácie a konšpirácie. Dnes je ich plný internet a aj Slovensko čelí rôznym dezinformačným kampaniam. Upozorňujú na to odborníci a na ruskú propagandu poukazuje aj prezident Andrej Kiska. Šírenie dezinformácií je najväčším problémom súčasnosti aj podľa šéfa SNS Andreja Danka. Pred pár dňami o tom rečnil v Moskve a hneď sa stal obeťou hoaxu, keď tlačové oddelenie ruského parlamentu zverejnilo informáciu, že na Slovensko pozval osobu, ktorá pre sankcie do Európskej únie cestovať nesmie. Prečo a ako hoaxy a konšpirácie vznikajú? Kam smerujú a aká je ich úloha? Prečo v tom významnú rolu zohráva Putinove Rusko? Ako škodia Slovensku a EÚ, kto je za to zodpovedný a ako proti nim európske štáty bojujú? Braňo Závodský sa rozprával s bezpečnostným expertom Radovanom Bránikom. Videozáznam relácie: https://www.expres.sk/145498/hoax-mozeme-vyvratit-ale-emociu-strachu-si-podla-r-branika-zapamatame/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.