J. Vozár - Parlament nemá dôvod na obštrukcie pri voľbe... (Braňo Závodský naživo)
17:10

J. Vozár - Parlament nemá dôvod na obštrukcie pri voľbe... (Braňo Závodský naživo)

09.01.2019
Ústavný súd v Košiaciach čaká historická obmena. Deviatim z trinástich sudcov sa v polovici februára skončí mandát. Do volieb, ktoré prebehnú v parlamente, je prihlásených celkovo štyridsať nominantov a ústavným sudcom chce byť aj expremiér a šéf Smeru Robert Fico. Stihne parlament vybrať osemnásť kandidátov a prezident vymenovať deväť sudcov, aby mohol Ústavný súd riadne fungovať? Čo sa stane, ak to poslanci nestihnú? Pokúsi sa Smer opäť vynechať z menovania sudcov prezidenta? Čo by znamenalo naťahovanie voľby pre Ústavný súd a čo pre Slovensko? Braňo Závodský sa rozprával s riaditeľom Ústavu štátu a práva Slovenskej akadémie vied Jozefom Vozárom. Celý článok: https://www.expres.sk/169168/j-vozar-parlament-nema-dovod-na-obstrukcie-pri-volbe-ustavnych-sudcov/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.