Peter Morvay: Orbán je pre východných diktátorov zaujímavý iba preto...(Braňo Závodský Naživo)
17:45

Peter Morvay: Orbán je pre východných diktátorov zaujímavý iba preto...(Braňo Závodský Naživo)

14.09.2018
Obavy z fungovania demokracie, ústavného aj volebného systému. Korupcia, konflikty záujmov, obmedzovaná sloboda slova, združovania, práva menšín... O toto všetko má Európska únia obavy v Orbánovom Maďarsku. Europoslanci preto vyzvali členské štáty, aby proti Budapešti spustili článok 7 Zmluvy o EÚ. Viktor Orbán sa tým cíti byť urazený, europarlament hovorí, že chráni práva občanov únie. Prečo to zašlo tak ďaleko? Prečo hrozia Budapešti pokuty aj strata hlasovacieho práva v Bruseli? Čo je za obavami o nezávislé súdy či slobodu slova? Čo je pravdy na historkách o Orbánových oligarchoch a korupcii na najvyšších miestach? Ako na to Maďarsko zareaguje? Braňo Závodský sa rozprával so znalcom maďarských pomerov, komentátorom Denníka N Petrom Morvayom. Videozáznam relácie: https://www.expres.sk/156598/p-morvay-orban-je-pre-vychodnych-diktatorov-zaujimavy-iba-preto-ze-madarsko-je-v-eu/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.