#91 - Čo tak čakať v rade len tak? Bez kontrolovania telefónu? I Karolína Presová
46:44

#91 - Čo tak čakať v rade len tak? Bez kontrolovania telefónu? I Karolína Presová

09.12.2020

Sociálne siete a celkovo digitálny svet sa začlenili do nášho života tak rýchlo, že sme si ani nevšimli, že sa zmenil či narušil. Toto ovplyvňuje nielen naše pychické zdravie. Sociologička Karolína Presová, zakladateľka projektu Replug.me, v dnešnej epizóde zazdieľa, ako si nastaviť zdravé hranice s digitálnym svetom bez toho, aby sme sa ho vzdali.

Nech si konzument alebo tvorca na sociálnych sietiach, máme spoločné jedno. Bojujeme proti inteligentným mozgom, ktoré pre nás tvoria aplikácie zadarmo. Zadarmo však odovzdávame to najcennejšie. Náš čas a duševné zdravie. Času pre seba máme za celú históriu ľudstva najviac, ale predsa máme pocit zahltenia a neschopnosti nájsť si na čokoľvek čas. Viac sa dozvieš v epizóde s Karolínou Presovou.

Instagram: @replug.me

Web: www.replug.me

Podcast Bagniari radio je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.