#118 - 6 problémov, ktoré ohrozujú ženské zdravie kvôli "bikiny medicíne"
35:03

#118 - 6 problémov, ktoré ohrozujú ženské zdravie kvôli "bikiny medicíne"

25.06.2021

Na pohlaví záleží. O tom sa už presviedčajú nielen lekári v zahraničí. "Bikini medicine", čo sa dá voľne preložiť ako "medicína bikín", je prístup, ako keby žena bola muž, len s prsiami a odlišnými pohlavnými orgánmi. K zvyšku tela (mimo oblasti bikín) sa pristupuje, ako k mužskej fyziológii. Doktori sa presviedčajú, že tento prístup k ženám (najmä v medicíne) ich výrazne ohrozuje. K tejto téme ma inšpirovala lekárka Dr. Alyson McGregor. Pozri si jej skvelý TedX.

Kniha, ktorú som spomenula Dr. Alyson McGregor: Sex Matters

Podcast Bagniari radio je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.