Van Gogh a jeho ucho | ZARÁMOVANÉ #1
03:20
Podcast: ArtStory

Van Gogh a jeho ucho | ZARÁMOVANÉ #1

18.05.2021

Slnečnice, Hviezdna obloha alebo Autoportrét. 🎨 Vďaka týmto, na dnešnú dobu tradičnými obrazmi, vieme opísať netradičného umelca Vincenta van Gogha. V krátkej epizóde sa budeme viac ako jeho obrazom venovať jednej časti jeho života. Aká bola motivácia za odrezaním umelcovho ucha? Spôsobila to psychická choroba alebo životné okolonosti.

Vypočujte si epizódu z mini dielov ZARÁMOVANÉ, ktorú pre Vás pripravila vaša kurátorka do ucha Michaela Šimonová.

Sledujte nás aj na našom FB, kde zdieľame novinky a zaujímavosti zo sveta umenia:

https://www.facebook.com/ArtStoryPodcast

Podcast ArtStory je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Webster
Kategórie: Kultúra, História
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.